Diş apsesinden kısa sürede kurtaracak ev yapımı tarifler

Diş ve ağız sağlığı açısından son derece önemli olan bu durumu ilerlemeden evde bulunan malzemelerle tedavi edebileceksiniz.

Diş apsesinden kısa sürede kurtaracak ev yapımı tarifler

Diş apsesi kırık dişlerde veya çürümeye yüz tutmuş dişlerde meydana gelebilen tatsız bir durumdur. Diş etlerinde meydana gelen diş apsesi çoğu zaman diş ağrılarının en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Ciddi sorunları da beraberinde getiren ilerleyen zamanlarda diş kaybına neden olan bu durumu ev yapımı tariflerle çözebileceksiniz.

İşte diş apsesi ve diş ağrısından kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak ev yapımı tarifler…

Tuz ve karabiber yöntemi

Karabiberle karıştırılan tuz, diş ağrısı tedavisinde özellikle son derece hassas dişlerde en etkili ve en hızlı ev yapımı tariflerden birisidir.

Bir kaba eşit miktarda tuz ve biber koyun. Her biri bir çay kaşığı kullanın.

İçerisine yeterli miktarda su dökerek macun kıvamına gelmesini sağlayın. Bu şekilde dişinizde 15 dk boyunca bekletin. 15 dk sonunda ağzınızı ılık su ile çalkalayın.

Zeytinyağı ve karanfil yağı yöntemi

1 çorba kaşığı zeytinyağına 4 veya 5 damla karanfil yağı ilave edin.
Malzemeleri iyice karıştırın.
Top haline getirmiş olduğunuz pamuğu yağın içerisine batırın. 30 dk boyunca pamuğu dişinizin üzerinde bekleterek ağzınızı çalkalayın.

Soğan yöntemi

Bir parça soğanı kesin. Soğanın içerisindeki yağın diş ağrısını ve apsesini hızlı bir şekilde geçirmek için 10 dk boyunca soğanı ağrıyan dişinizin üzerinde çiğneyin.

Etkili bir sonuç elde etmek için günde iki defa bu işlemi tekrarlayın.

Buz sıkıştırma yöntemi

Temiz bir pamuklu bezin içine biraz buz küpü yerleştirin. Diş ağrısı olan bölgeye dıştan yerleştirin 15 dk boyunca ağrı olan kısma uygulayın.

kaynak:milliyet
Haber Merkezi
08.02.2018

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz