Bacak Peelingi Nasıl Yapılır?

Her zaman ve kolayca uygulayabileceğiniz bu peelinglerle istediğiniz doğal ve pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Bacak Peelingi Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz doğal bacaklar için ilk yapmanız gereken şey batık oluşumunu engellemektir. Yanlış epilasyon yöntemleri sonucu oluşan batıklar deri yüzeyine yakın oluşan ve kötü bir görüntü veren fizyolojik durumdur.

Haberimizde vermiş olduğumuz peelingleri uygulayarak batık oluşumunu giderebilir pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz. Gelin evdeki malzemelerle kolayca uygulayabileceğiniz bu basit peelingleri hep birlikte inceleyelim.

Batık oluşumunu engellemek için batık nasıl geçer haberimizi inceleyebilirsiniz.

Kusursuz bacaklar için en özel peelingler

Bacak peelingi için malzemeler

1 çay bardağı zeytinyağı
1 çay bardağı toz şeker
1 çay bardağı bal

Bacak peelingi nasıl yapılır?

Küçük bir kaba malzemelerimizi döküyoruz birbirine karıştırıp eldiven yardımıyla jiletle alınmış bacaklarınıza yukarı doğru ve yuvarlak hareketlerle uyguluyorsunuz. Haftada 3 defa uyguladığınızda gözle görülür bir sonuç elde edebilirsiniz.

Buz şoku

Genellikle ağda ve jiletten sonra oluşan kırmızı lekeleri gidermek veya bacaklarınızın kan dolaşımını iyileştirmek için kullanabileceğiniz buz şoku ile doğal ve sıkı bacaklara kavuşabilirsiniz.

Buz torbasını bacaklarınıza koyarak etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Limon peelingi malzemeleri

2 çay bardağı toz şeker
1 çay bardağı zeytinyağı
1 kahve fincanı limon suyu

Limon peelingi nasıl yapılır?

Küçük bir kaba malzemelerimizi döküp birbirine karıştırın. Eldiven yardımıyla jiletle alınmış bacaklarınıza yukarı doğru ve yuvarlak hareketlerle uyguluyorsunuz. Haftada 4 defa uygulayabilirsiniz.

Kahve telvesi maskesi

Kahvenizi içerek başlayabilirsiniz. Kahve fincanınızın dibinde kalan telveyi temiz bacaklarınıza uygulayarak yumuşak bir dokunuş ve pürüzsüz bir görüntü verebilirsiniz.

 

 

Haber Merkezi
15.12.2017

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz